Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz.”

Jan Kochanowski, Na zdrowie

Małe zmiany mogą dużo polepszyć. Proste zasady zdrowego żywienia; przepisy na pożywną, ale i smaczną kuchnię; wiedza o leczniczych właściwościach tego, co na co dzień w zasięgu ręki; optymistyczne spojrzenie na świat – niby mało, a jednak dużo.
Zadbaj o Zdrowie z ChSCh! Zadbaj o innych – nawet mała wpłata może dużo zmienić. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) od wielu lat stawia sobie za cel promocję zdrowia przez profilaktykę. Jesteśmy przekonani, że edukacja zdrowotna to najtańszy i najskuteczniejszy sposób ochrony ludzkiego zdrowia i jakości życia.

Worek różności

Zadbaj o Zdrowie z ChSCh mieści w sobie różne inicjatywy prozdrowotne podejmowane okazjonalnie, samodzielnie lub we współpracy z władzami samorządowymi czy organizacjami pozarządowymi. Prowadzimy wykłady oraz serie prelekcji, np. Najtańsze sposoby na twoje choroby (o naturalnych metodach leczenia), Sięgnij po zdrowie (jak uniknąć chorób cywilizacyjnych), o stresie, optymizmie, zaburzeniach odżywiania (anoreksji, bulimii) itp. Przygotowując stoiska propagujące zdrowy styl życia, współuczestniczymy w większych imprezach takich jak np. Rybnickie Dni Promocji Zdrowia, Gminny Mityng „Zdrowe Płuca” w Skoczowie, Jarmark Św. Bartłomieja w Koninie, Dni Bytomia itp. W trakcie takich przedsięwzięć w naszych punktach można zasięgnąć rady, jak rzucić palenie, oraz skonsultować się z profesjonalistami z zakresu zdrowia – lekarzami różnych specjalności, terapeutami uzależnień, psychologami, dietetykami itp. Ponadto proponujemy poddanie się prostym badaniom medycznym – mierzymy m.in. ciśnienie tętnicze krwi, tkankę tłuszczową, wagę ciała, poziom cukru we krwi i obliczamy wskaźnik masy ciała (BMI – Body Mass Index). Te podstawowe badania profilaktyczne pozwalają kontrolować stan swojego organizmu i uchronić się przed chorobą albo jej rozwojem. Na smakoszy czekają: degustacja potraw wegetariańskich, aromatyczne herbaty ziołowe czy np. świeży sok z marchwi pochodzącej z upraw ekologicznych. Wśród zainteresowanych poszerzaniem swojej świadomości zdrowotnej rozpowszechniamy broszury (np. Zasady życia w XXI wieku) i zachęcamy do udziału w bezpłatnych kursach korespondencyjnych (np. Stres – zagrożenie czy szansa, Sięgnij po zdrowie! Jak uniknąć chorób cywilizacyjnych). W Szkołach Zdrowego Gotowania uczymy zasad komponowania, przyrządzania i spożywania posiłków w taki sposób, aby dostarczać organizmowi niezbędnych do funkcjonowania składników odżywczych. Przekonujemy, że potrawy mogą być zdrowe, a zarazem smaczne, tanie i proste w wykonaniu. Współrealizując Marsze po Zdrowie (np. chodzenie z kijkami), zachęcamy do aktywności fizycznej i budzimy entuzjazm do dbania o swoją sprawność i witalność.

Na co przeznaczamy darowizny na Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Za pieniądze wpłacone na ten projekt kupujemy produkty żywnościowe niezbędne do prowadzenia Szkoły Zdrowego Gotowania i przygotowania degustacji; wypożyczamy lub kupujemy przyrządy do pomiarów (np. ciśnieniomierze, spirometry, pikflometry itp.); zaopatrujemy się m.in. w paski do badania poziomu cholesterolu czy glukozy; płacimy za wynajem sali do prelekcji (o ile nie jest udostępniona bezpłatnie); pokrywamy koszty dojazdu i wynagrodzenia dla prelegentów (zwykle jednak są oni wolontariuszami); w przypadku imprez w plenerze finansujemy transport namiotów, krzeseł, stolików, plansz; przygotowujemy opracowanie graficzne i wydruk materiałów informacyjnych (plakaty, ulotki) oraz materiałów dydaktycznych.

Przewiń w górę ^

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij