Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionymNiewinny z pozoru początek i dramatyczny koniec: szybka poprawa nastroju, dodanie sobie pewności siebie, zabicie na moment nudy albo bólu życia… a potem uzależnienie. Trudno jest wyjść z piekła nałogu czy współuzależnienia. Jeszcze trudniej bez pomocy fachowca. Konsultacje psychologiczne dla osób uzależnionych, zajęcia psychoedukacyjne dla ich rodzin – oto czym się zajmujemy.
Oni nas potrzebują, a my – aby im pomóc – potrzebujemy Ciebie.

Pomoc uzależnionym od tytoniu

Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca stawia sobie za cel m.in. ochronę zdrowia oraz profilaktykę i leczenie chorób. Światowa Organizacja Zdrowia (ang. World Health Organization - WHO) uznaje nałóg palenia tytoniu za największe zagrożenie dla zdrowia publicznego w skali świata. WHO wyodrębniła nawet uzależnienie od tytoniu jako jednostkę chorobową (zespół uzależnienia od tytoniu – F17) wymagającą właściwego rozpoznania i leczenia.

Tytoń jako seryjny morderca

WHO alarmuje, podając przerażające statystyki: na świecie jest obecnie ponad miliard palaczy, a połowa z nich umrze przedwcześnie z powodu schorzeń wywoływanych przez palenie. Już teraz co osiem sekund jedna osoba na świecie umiera na skutek palenia tytoniu. Jest on przyczyną większej liczby zgonów niż AIDS, alkoholizm, wypadki samochodowe, narkotyki, pożary, zabójstwa i samobójstwa razem wzięte. Prof. Pekka Puska, reprezentujący WHO ostrzega, że tytoń powoduje rocznie 4 miliony zgonów na całym świecie. Oznacza to, że z powodu tzw. chorób odtytoniowych umiera dziennie 11 tysięcy palaczy. Jeśli nic się nie zmieni, w ciągu najbliższych 20, 30 lat liczba ta wzrośnie do 10 milionów.
W Polsce choroby te są przyczyną zgonu co drugiego palacza w wieku 35-69 lat! Każdy papieros skraca życie o 5,5 minuty, czyli przeciętny palacz dobrowolnie rezygnuje z pięciu lat życia.

Z nami rzucisz palenie

Aktywnie włączamy się w obchody Światowego Dnia bez Papierosa (31 maja) oraz Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu (15 listopada). Z tej okazji organizujemy i prowadzimy bezpłatną terapię antynikotynową, która uchodzi za jedną z najskuteczniejszych metod odwykowych na świecie. Program ten został opracowany przez lekarzy i psychoterapeutów w latach 60. XX wieku i od tego czasu pomógł tysiącom palaczy rozstać się na zawsze z nałogiem. Prelegent prowadzący kurs odwykowy podaje proste, naturalne metody, jak sobie poradzić z uzależnieniem w trzech sferach: fizycznej, psychicznej, moralnej i nigdy już do palenia nie wrócić. Metoda ta kładzie duży nacisk na osobistą walkę z nałogiem.

Na co przeznaczamy darowizny na pomoc uzależnionym od tytoniu

Wpłaty służą wynajęciu sali do prelekcji (o ile nie jest udostępniona bezpłatnie), zwrot kosztów dojazdu i wynagrodzenie dla prelegentów (zwykle jednak są oni wolontariuszami), opracowanie graficzne i wydruk materiałów informacyjnych (plakaty, ulotki) oraz materiały dydaktyczne.

 

 

Poznaj wszystkie nasze projekty!

Z roku na rok staramy się powiększać zakres naszych działań oraz ilość osób, do których docieramy z pomocą. Zobacz, jak to robimy.

więcej
Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij