Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

EXPO Zdrowie

EXPO ZdrowieDieta, ruch, woda, światło słoneczne, abstynencja, powietrze, odpoczynek, zaufanie – to nie zaklęcie magiczne, ale podstawowe zasady zdrowego stylu życia. Promujemy je podczas mobilno-diagnostycznych wystaw EXPO Zdrowie, które organizujemy np. w galeriach handlowych czy na rynkach miejskich. Podczas programów Expo Zdrowie, zachęcamy przechodniów do skorzystania z darmowych badań diagnostycznych, które zakończone są konsultacją lekarską. Dzięki temu przeciwdziałamy rozwojowi poważnych chorób, zanim jest za późno. I ty możesz przyłączyć się do tego projektu!

Jak dowodzą statystyki, wskaźnik zapadalności na choroby cywilizacyjne jest w naszym kraju niezwykle wysoki, zaś średnia długość życia - o wiele niższa niż w krajach Europy Zachodniej. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale kluczowa wydaje się tutaj kwestia właściwego, zdrowego stylu życia. Im większa nasza wiedza na ten temat, im większe zastosowanie w praktyce najnowszych odkryć w dziedzinie zdrowia (a czasem zasad znanych od stuleci), tym lepsza kondycja naszego organizmu.

Początki

Projekt EXPO Zdrowie (Health EXPO) opiera się na formule NEWSTART® stworzonej w amerykańskim ośrodku Weimar Center of Health & Education. NEWSTART® to program wczasów zdrowotnych, którego nazwę tworzą pierwsze litery ośmiu wyrazów: N, ang. nutrition – dieta; E, exercises – ćwiczenia fizyczne; W, water – woda; S, sunlight – światło słoneczne; T, temperance – wstrzemięźliwość; A, air – powietrze; R, rest – odpoczynek; T, trust – zaufanie. Tych osiem słów nazywa podstawowe zasady zdrowia, które są promowane podczas EXPO Zdrowie.

Początki EXPO Zdrowie sięgają lat 80. Znane są na wszystkich kontynentach. W Europie realizowane są z powodzeniem m.in. w Portugalii i Czechach. W Polsce premiera EXPO Zdrowie odbyła się w 2010 roku.

Kształt

W trakcie wystawy, która ma miejsce zazwyczaj w galerii handlowej, na rynku lub w innym miejscu publicznym, zwiedzający na każdym ze stoisk (jest ich osiem – tyle, ile zasad zdrowia) mogą zdobyć cenne informacje na temat zdrowego stylu życia i sprawdzić, w jakiej są formie. Podczas programu można np. zmierzyć ciśnienie, tkankę tłuszczową, wydolność płuc , sprawdzić swoją kondycję fizyczną, skonsultować się z lekarzem bądź skorzystać z masażu. Każdy z uczestników opuszcza wystawę z kompletem informacji o stanie swojego zdrowia i o tym, jak je poprawić bądź utrzymać na dobrym poziomie.

Cele

Program EXPO Zdrowie ma na celu propagowanie zarówno wiedzy, jak i właściwych postaw prozdrowotnych w naszym społeczeństwie. Pragnieniem organizatorów (oprócz Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej są nimi Fundacja Źródła Życia, Polskie Stowarzyszenie „Zdrowa Rodzina” i Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia) jest poprawa stanu zdrowia Polaków i zapobieganie chorobom cywilizacyjnym.

Na co przeznaczymy darowizny na EXPO Zdrowie:

  • na wynajem pomieszczeń dla potrzeb wystawy (o ile nie są udostępnione bezpłatnie),
  • na drukowanie ulotek, plakatów i materiałów reklamowych związanych z imprezą,
  • na wypożyczenie lub zakup wykorzystywanych urządzeń (ciśnieniomierze, spirometry, urządzenia do pomiaru tkanki tłuszczowej i in.)
  • na pokrycie kosztu badań (zakup pasków do badania cholesterolu czy glukozy, ustniki do pikflometru, inne)
  • na uiszczenie należności za transport wyposażenia EXPO Zdrowie (np. plansz, krzeseł, stołów itp.) oraz dojazd i pobyt wolontariuszy (w każdej z wystaw EXPO, trwających nawet do trzech dni, uczestniczy od kilkunastu do kilkudziesięciu wolontariuszy, często z wielu miast Polski)
  • na wynagrodzenie uczestniczących w wystawie specjalistów z dziedziny zdrowia (o ile nie są wolontariuszami).

Poznaj wszystkie nasze projekty!

Z roku na rok staramy się powiększać zakres naszych działań oraz ilość osób, do których docieramy z pomocą. Zobacz, jak to robimy.

więcej
Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij